Naše filosofie

My airsoft nehrajeme, ale děláme

... je jedno z našich mott. A to proto, že nízké nákladové položky na airsoftové zbraně jsou dostupné prakticky komukoliv. Chceme v military airsoftu zachovat myšlenku, že airsoft hrají nadšenci starší 18let napodobující činnost ozbrojených složek v amatérské rovině, baví se pobytem v přírodě, vyhledávají adrenalinové zážitky a mají touhu po dobrodružství.

 V rovině sportovní chceme děti, kterým rodiče neuváženě zakoupili airsoftovou zbraň přivést ke sportovní dynamické střelbě a ukázat jim svět závodů na mezinárodním poli. Vést je k bezpečnosti, zodpovědnosti a sebepoznání. Připravujeme pro ně pravidelné tréninky a soustředění, které jsou tematicky zaměřené na spektrum činnosti od sportovní střelby, přes pobyt v přírodě, vojenskou historii ČR až po vědomosti první pomoci. Cílem je, aby na ulicích se těchto zbraní v rukou dětí vyskytovalo co nejméně, a abychom jim poskytli hodnotné
využití volného času, kterého je v dnešní době nedostatek.

 Proto máme v sekci klubu Air IPSC odkaz Kariéra, kterou budeme stále aktualizovat a zprostředkovávat dětem co nejhodnotnější využití volného času, ve kterém by vstřebaly co nejvíce dovedností pro svůj osobní rozvoj. Potažmo jim skrze jejich vývoj dali možnost v 18 letech splnění si snu a hrát Military airsoft. Věříme, že cesta systematického vedení napomůže nejen ovlivnit kvalitu hráčů v airsoftové populaci, ale že principy spojené s disciplínou, zodpovědností a lidskými hodnotami si děti a mládež ponesou dál do života.