ACTION AIR IPSC

ACTION AIR IPSC

ACTION AIR IPSC je odvozeninou od „ostré“ IPSC, což je dynamická střelba dle mezinárodních pravidel, při tom se využívají AS zbraně.Prioritou je dodržovat bezpečnost a bezpečnou manipulaci se zbraní. Využívají se AS plynové zbraně se systémem Blow-back (pohyb závěru) u krátkých zbraní. Nyní zkoušíme i dlouhé AEG.Krátké zbraně dělíme do několika divizí:

  • Classic: Colt 1911 s jednořadým zásobníkem
  • Regular: Zbraně standardního vzhledu (Např. Glock, P226, Hi-Capa 5.1, atd.)
  • Open: Zbraně, které můžou mít optické zaměřovače a jiné vychytávky.

U všech zbraní je nutné mít všechny pojistky plně funkční.

Více informací dostanete při osobním rozhovoru.

Při tomto sportu se střílí pouze na papírové a kovové terče. Obecně papírový terč je kartónové barvy a má různé zásahové plochy, které jsou patrné z blízkosti. Tyto plochy jsou značeny jako Alfa, Charlie, Delta.

Kovové terče jsou tzv. poppery a platy mají barvu modrou.

Pokud jsou terče jak papírový tak kovový značen bílou barvou, jsou brány jak No-shooty, tedy terče, které se nestřílejí. Pokud jsou zasaženy závodníkovi je udělena penalizace.

Jako poslední se používá plate, který má žlutou barvu a po spadnutí tohoto platu se zaznamenává čas nebo poslední výstřel. Záleží na záznamové technice, která je použita.

Výsledek je poměr zasažených (vystřílených) bodů a času.

Obecně lze konstatovat, že do papírových se střílí min. 2 krát (počítají se dva nejlepší zásahy), poppery a platy dokud nespadnou.